Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mniowie

Program „Korpus Wsparcia Seniorów na 2022”- szukamy wolontariuszy

Utworzono dnia 01.02.2022

Program „ Korpus Wsparcia Seniorów ”- szukamy wolontariuszy

W związku z nowymi ograniczeniami związanymi z COVID-19, które dotyczą także seniorów, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mniowie realizuje program „Korpus Wsparcia Seniorów " na rok 2022. Do udziału w realizacji programu poszukujemy wolontariuszy.

Wspólne działania polegałyby na robieniu zakupów lub innej niezbędnej pomocy dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych z terenu Gminy Mniów.

Pomoc udzielana będzie osobom, które nie są objęte kwarantanną, a ze względu na wiek czy też ograniczoną sprawność są w grupie szczególnego ryzyka. Osoby chętne do współpracy proszone są o zgłoszenie się go Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mniowie

Ponadto informujemy, iż uruchomiony został numer infolinii 22 505 11 11, pod którym można zgłaszać potrzeby osób 65+.

Bardzo prosimy o rozsądne zgłaszanie potrzeb. Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w pierwszej kolejności wsparcia powinna udzielać najbliższa rodzina. Instytucje pomocowe działają dopiero wtedy gdy nie ma najbliższej rodziny lub z innych uzasadnionych powodów. Natomiast w związku z kwarantanną, izolacją domową pomoc taka nie jest możliwa.

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny obchodzą

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 16

W poprzednim tygodniu: 128

W tym miesiącu: 144

W poprzednim miesiącu: 534

Wszystkich: 33992