Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mniowie

Nabór wniosków na realizację programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu terytorialnego – edycja 2024

Utworzono dnia 18.08.2023

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mniowie planuje przystąpić do realizacji programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. “Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” – edycja 2024.
Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.

Uczestnikami programu mogą być: 

• osoby z niepełnosprawnością posiadające orzeczenie: o znacznym stopniu niepełnosprawności albo o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo traktowane na równi z orzeczeniami wymienionymi w lit. a i b, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2023 r. poz. 100, z późn. zm.),

• dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami w pkt 7 i 8 orzeczenia o niepełnosprawności- konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji.

Usługa asystencji osobistej w ramach Programu jest bezpłatna dla uczestnika. 
Z uwagi na krótki termin składania wniosków przez gminy w ramach programu tj. do dnia 15.09.2023r. prosimy osoby zainteresowane (lub opiekunów) o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mniowie ul. Centralna 9, tel. 413737179  w terminie do 11  września br. Zebrane informacje posłużą do ustalenia zapotrzebowania na tego rodzaju pomoc w 2024 roku i aplikowanie o środki finansowe na realizację programu.

 

Na stronie Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych został zamieszczony stosowny komunikat oraz ogłoszenie o naborze wniosków.

https://niepelnosprawni.gov.pl/a,1478,nabor-wnioskow-w-ramach-programu-resortowego-ministra-rodziny-i-polityki-spolecznej-asystent-osobisty-osoby-z-niepelnosprawnoscia-dla-jednostek-samorzadu-terytorialnego-edycja-2024

Na stronie internetowej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego również zamieszczono informację o konkursie:

„Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” edycja 2024 - nabór wniosków. - Komunikaty - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach (kielce.uw.gov.pl)

 

 

 

 

 

 

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny obchodzą

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 216

W poprzednim tygodniu: 226

W tym miesiącu: 287

W poprzednim miesiącu: 932

Wszystkich: 48531